Loading...

گرافیک متحرک Motion Graphic یا علم تلفیق حرکت و صوت در رسانه های امروزی به جائی رسیده که امروزه با برخورداری از حرکت تصاویر ثابت نقشه بیتی و برداری و Sound Effects به آن ها می توان آثار بدیعی را خلق کرد که بی نظیرند و در نهایت منجر به تولید تبلیغات کوتاه تلویزیونی و اینترنتی می شوند.

 

توجه داشته باشیم که این گونه محصولات از نظر زمان معمولا در حدود ۱۰ ثانیه می باشند. Motion Graphic که در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رشته هنر دیجیتال میباشد علم استانداردی است که بصورت حرفه ای در بر گیرنده نرم افزارهای زیر است:

  1. Adobe After Effects

  2. Adobe Premier

  3. Autodesk Combustion

  4. Autodesk Maya or 3DS Max

  5. Apple Motion 3

  6. Final Cut pro

  7. Avid Xpress

این ها نرم افزارهای استاندارد شغل گرافیک متحرک یا Motion Graphic می باشند. motion graphicsmotion graphics در مثالی ساده تر اینگونه بیان کنم که در گرافیک متحرک ابتدا باید یک طرح گرافیکی کامل را بصورت پایا (Still Image) در نرم افزارهای طراحی مانند Illustrator یا Photoshop در لایه های مجزا طراحی کرده و سپس آنها را با همان پسوند یا Format اصلی خودشان (*.Ai یا *.Psd) ذخیره یا save کرده و سپس آنرا مستقیما وارد نرم افزارهائی چون After Effects یا Apple Motion میکنیم تا بتوانیم انها را در TimeLine خروجی نهائی انیمیشن Render کنیم.

در حالی که موشن گرافیک باید ویژگی روایتگری داشته باشد یعنی اینکه ممکن هست الزاما شما داستانی را نداشته باشید اما در نهایت یک پیامی توسط گرافیک ها وحرکت های مختلف به بیننده انتقال میدهید. البته در برخی نوشته ها مرز بین موشن گرافیک و انیمیشن رو مبهم ذکر کردند و از کلمه Blury برای آن استفاده کرده اند و شاید بتوان گفت شباهت های بسیار زیادی هم به هم دارند اما موشن گرافیک هنری است که میتوان گفت همه هنرها را شامل میشود. اگر که تمایل به عضویت در انجمن طراحان گرافیک متحرک ( موشن گرافیک ) دارید میتوانید از طریق فرم تماس با ما درخواست را ارسال کنند تا مراحل کار انجام شود AIGA یکی از فعالترین انجمن های طراحی در این حوزه است برخی از لینک سایت های موشن گرافیک بین المللی را برای علاقمندان معرفی میکنیم

 

اشتراگ گذاری در

در همین زمینه

انواع ترام های AM،FM

انواع ترام های AM،FM

نقطه‌های ریزی که روی فیلم لیتوگرافی زینک یا سطح ج...
<p class="panel-title entry-title">چک لیست امنیتی پروژه های نرم افزاری تحت وب</p>

چک لیست امنیتی پروژه های نرم افزاری تحت وب

 مقدمه: امروزه یکی از بزرگترین دغدغه‌های فع...

دیدگاه خود را بیان کنید